Paskelbta Pakomentuoti

Kokio tipo freonas geriausias?

Tai yra nepakeičiama medžiaga praktiškai bet kurioje kondicionavimo sistemoje. Tiesa, gali būti naudojami skirtingi jos tipai, kurie atitinkamai žymimi skirtingai. Tačiau kažkurio vieno iš jų kaip geriausio išskirti neįmanoma. Kadangi tiek vienas, tiek ir kitas turi savų privalumų bei trūkumų. Tiesa, labai svarbu atminti, jog skirtingų tipų medžiagos negali būti maišomos tarpusavyje. Todėl ir sistema turi būti papildoma tuo variantu, kuris buvo anksčiau. Moderniausiu laikomas R1234yf tipas, kuris išsiskiria dėl savo minimalaus poveikio aplinkai. Todėl jį naudoja daugelis automobilių gamintojų vadovaudamiesi aplinkosaugos reikalavimais. Tuo tarpu kitas tipas R134a išsiskiria tuo, jog yra beveik nedegus, todėl jį naudoti žymiai saugiau.

Ar sudėtingas jo užpildymas?

Tai tikrai nėra sudėtingas procesas. Todėl freonas gali būti užpildytas per keliolika minučių. Tiesa, tam prireiks specialios įrangos, todėl savarankiškai to padaryti nepavyks. Tuo labiau, kad ir įsigyti šią medžiagą gali tiek tie, kurie su ja dirba ir turi specialius pažymėjimus. Be to, prieš pildymą būtų naudinga patikrinti ir visos sistemos sandarumą. Ypač, jeigu pakankamai neseniai buvo atliktas pildymas, tačiau kondicionierius ir vėl nustojo veikti. Tokiu atveju reikės atrasti bei pašalinti šios problemos priežastį. Ir tą vėlgi gali padaryti tik patyrę specialistai. Todėl ir geriausia visais atvejais kreiptis į juos ir sulaukti profesionalios pagalbos. Tuo labiau, kad tai tikrai nepareikalaus didelių išlaidų.

Kam naudojami UV dažai?

Jie irgi susiję su kondicionavimo sistemomis. Tiesa, ši medžiaga reikalinga gerokai rečiau nei freonas, kuriuo užpildomos tokios sistemos. Tačiau specialūs dažai atlieka kitą ne ką mažiau svarbią funkciją. Jie naudojami tuomet, kai reikia aptikti sistemos nesandarumus bei atrasti nuotekio vietą. Ką padaryti kažkokiu kitu būdu būtų labai sudėtinga ar praktiškai neįmanoma. Tuo tarpu pasitelkiant šiuos dažus viskas bus žymiai paprasčiau. Kadangi jie apšviesti ultravioletiniais spinduliais bus labai aiškiai matomi. O pagal tai galima identifikuoti ir vietą, pro kurią jie pasišalino iš sistemos. Kas labai padeda šioje srityje dirbantiems specialistams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *