Paskelbta Pakomentuoti

Kokį atstumą leidžia įveikti elektromobiliai?

Neretai galima išgirsti nuogąstavimų, jog su tokiomis mašinomis kelionės bus ribotos. Kadangi nuolat reikės galvoti apie įkrovimo stoteles ir rizikuoti nepasiekti galutinio tikslo. Tačiau visa tai tėra mitas. Šiuolaikiniai automobiliai gali sėkmingai nuvažiuoti kelis šimtus kilometrų be papildomo įkrovimo. Ko pilnai pakanka pasiekti praktiškai bet kurią šalies vietą. Aišku, tai dar priklauso ir nuo pačios mašinos turimos baterijos. Kuo jos talpa didesnė, tuo ir atitinkamai ilgesnį atstumą pavyks nuvažiuoti. Todėl galima išskirti tokios modelius, kurie daugiau skirti trumpoms mieto kelionėms, ir tokius, su kuriais galima vykti praktiškai bet kur. Kadangi visai realu nuvažiuoti ir keturis šimtus kilometrų ar netgi dar daugiau.

Kaip dažnai reikia krauti tokią mašiną?

Tai labai priklauso nuo to, kiek daug važiuosite ir nuo pačio automobilio baterijos talpos. Todėl kartais keliaujant nedideliais atstumais tą daryti pakaks vos kartą per kelias savaites ar netgi dar rečiau. Tačiau kartais gali tekti papildyti energijos atsargas ir kas kelias dienas. Tuo labiau, kad elektromobiliai neturėtų būti pilnai iškraunami arba priartėti prie savo baterijos resursų pabaigos. Tačiau tokią mašiną naudojant asmeninėms reikmėms ir daugiausiai ją kraunant namuose problemų tikrai nekils. Kadangi tą galima daryti, pavyzdžiui, nakties metu. Tuomet automobilis tikrai nėra reikalingas. O prireikus energijos keliaujant visuomet galima pasinaudoti įkrovimo stotelėmis.

Ar daug teks išleisti elektrai?

Dėl to nerimauti tikrai nevertėtų, nors toks klausimas labai natūralus. Kadangi ši energijos rūšis nėra laikoma pačia pigiausia. Tačiau, jeigu elektromobiliai kraunami namuose, tuomet tai bus žymiai pigiau, negu kainuotų įprasti degalai. Be to, visuomet galima tą daryti ir specialiose stotelėse, kadangi kai kurios iš jų yra visiškai nemokamos. Kas leidžia keliauti su tokia mašina neišleidžiant praktiškai nieko. Aišku, jeigu prireiktų greito įkrovimo kažkurioje mokamoje vietoje, tuomet kaina būtų didesnė. Tačiau ji vis tiek neviršytų sumos, kiek kainuotų įprasti degalai. Todėl galima sakyti, kad praktiškai bet kuriuo atveju tokia mašina bus ekonomiškesnis pasirinkimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *