Paskelbta Pakomentuoti

Oras vanduo šildymas optimaliausias sprendimas namui

Dar visai neseniai namo apšildymui žmonės rinkosi dujinius katilus, tačiau šiuo metu labai išpopuliarėjo šildymo siurbliai, veikiantys keliais principais – oras vanduo šildymas, oras oras, geoterminiai siurbliai. Negalima pasakyti, kuris iš jų geriausias, nes reikėtų rinktis atsižvelgiant į kiekvieną atvejį individualiai.

Kuo skiriasi šilumos siurbliai?

Oras oras siurbliai šilumą generuoja paimdami orą iš lauko ir jį sušildydami, jie sudaryti iš dviejų dalių – vidinės ir išorinės. Šis šildymas yra efektyvus ir taupus, tačiau jis labiau tinka mažoms patalpoms, nes šiluma sklinda tik iš įrenginio viduje. Labiau universalus oras vanduo šildymas, kuris tinkamas dideliam namui ar patalpai, tuo pačiu pašildo ir vandenį. Įrenginį taip pat sudaro dvi dalys, viena lauke, kita išorėje. Iš lauko paimtas oras sušildomas ir pakeliama vandens temperatūra, šiluma perduodama į grindinę sistemą. Kadangi grindims nereikia aukštos temperatūros siurbliai oras vanduo veikia labai efektyviai, sumažėja namo išlaikymo išlaidos.

Geoterminis šildymas taip pat labai efektyvus, energija imama iš grunto, kurio temperatūra yra pastovi visus metus. Geoterminių siurblių privalumai, kad įrenginiai veikia taupiai, nekelia triukšmo, nereikalingas atskiras blokas lauke, ilgesnis garantinis laikotarpis. Vis tik didžiausias minusas tai didelė įrenginių ir montavimo kaina. Todėl Lietuvoje dažniausiai pasirenkama oras vanduo sistema.

Kada pasirenkamas oras vanduo šildymas?

Ši šildymo sistema dažnai pasirenkama naujos statybos namuose. Kadangi dabar nauji pastatai turi atitikti A+ energinio naudingumo klasę, jie būna labai sandarūs, o namo šilumos nuotoliai maži. Naujuose namuose dažniausiai įrengiamas grindinis šildymas, kokio ir reikia oras vanduo siurbliams įrengti. Kuo pastatas sandaresnis, tuo reikalingas mažesnės galios įrenginys. Pavyzdžiui, A+ klasės 30 kv. m. namui gali užtekti 1 kW galios. Oras vanduo šildymas gali veikti ir per radiatorius, tačiau jų temperatūra turi būti aukštesnė, todėl siurbliai neveikia taupiausiu režimu.

Šie šilumos siurbliai pasirenkami ir renovuotuose namuose. Keičiant senas šildymo sistemas į elektrą naudojančius siurblius galima gauti paramą. Verta rinktis oras vanduo šildymą, nes kompensuojama apie 50 % išlaidų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *